Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

YOGA - poniedziałek, piątek godz. 18:00 *** Zajęcia taneczne HIP-HOP - wtorek godz. 17:00 *** Koło plastyczne - czwartek godz. 15:30 *** Chór Cantilena - środa, godz. 18:00 *** Zespół Małkinianka - czwartek, godz. 17:00 ***

 

Od 1985 roku ludowy zespół "Małkinianka" rozwija się i poszerza swój repertuar. Założycielem zespołu był pan Remigusz Pawłowicz, a nazwę zespołu wymyślili sami członkowie, nawiązując do ziemi, którą zamieszkują.  1985 rok to oficjalna data, ale pierwszych wspólnych śpiewów można doszukiwać się o wiele wcześniej. Początki to chór kościelny, gdzie śpiewano na cztery głosy oraz prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich. Jeden występ pociągnął za sobą następne i tak już zostało do dziś.

"Małkinianka" to ludzie rozśpiewani, roztańczeni, pełni optymizmu i pogody ducha. Już w czasie drogi na występ śpiewają i dobrze się przy tym bawią. Gdy są razem wystarczy kilka taktów i już każda część ciała "rwie" się do tańca i zabawy. Członkowie zespołu starają się prowadzić wesołe życie, mówią, że ich życie ciekawsze jest dzięki muzyce, jest w nim mniej monotonii, a więcej radości. "Małkinianka" ma swoją receptę na długie i szczęśliwe życie, jest to ciągły uśmiech i śpiew na ustach. Mimo tremy przed występem, która ich dopinguje, uśmiechają się i starają się, aby wypaść jak najlepiej.

Zespół obecnie występuje w składzie: Tadeusz Kopaniarz - akompaniator, Barbara Siedlecka, Danuta Kazimierczuk, Halina Kalata, Janina Rukat, Irena Małkińska, Danuta Pędzich, Danuta Kucharek, Zofia Imińska, Danuta Rytel, Dorota Urbaniak, Sabina Macioch, Jan Siedlecki, Kazimierz Kazimierczuk, Stefan Pędzich, Ryszard Kucharek i Wiesław Macioch.

Tropem Wilczym

Niepodległa łączy pokolenia

Multimedia

Kalendarium

13 styczeń 2019 - niedziela - godz. 08:00
27 Finał WOŚP
03 marzec 2019 - niedziela - godz. 12:00
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Plakaty i wydarzenia