Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

  • Eksplozja Kolorów
  • Dożynki Gminne
  • Koncert Bożonarodzeniowy
  • Małkińska Masa Krytyczna
jextensions.com

 

LEGENDA: S – początek szlaku ul. Nadbużna, 1 – punkt wypoczynkowy (parking przed wjazdem na łęg), 2 – punkt widokowy “na skarpie”, 3 – punkt wypoczynkowy - Park Rostki Wielkie, 4 – punkt wypoczynkowy, K– koniec szlaku ul. Leśna przy Publicznym Gimnazjum nr 2. Dystans ok. 7 km.
 

Pierwszy rekreacyjno-turystyczny szlak rowerowy w gminie Małkinia Górna powstał w 2009r. Przebiega on przez tereny o podwyższonych walorach estetycznych, widokowych i rekreacyjnych, ma długość ok 7km.  
Szlak biegnie ulicą Nadbużną w Zawistach Nadbużnych, aż do Rostek Wielkich, gdzie na skarpie umiejscowiony został punkt widokowy, następnie w Rostkach Wielkich, w odrestaurowanym parku zlokalizowany zostanie punkt wypoczynkowy. Dalej korzystający ze szlaku przejadą drogą gminną na tereny położone w okolicznych lasach i dotrą do kolejnego miejsca odpoczynku na łące pośród lasów w okolicach miejscowości Zawisty Podleśne, a stamtąd, drogą przez pola i las, do szkoły przy ulicy Leśnej w Małkini Górnej.

Na zbliżający się sezon rowerowy Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej przygotowały kolejne atrakcje dla wszystkich, którzy zainteresowani są aktywnym wypoczynkiem na rowerach. Otóż propozycjami, z których już tego lata będzie można korzystać, to kolejne dwa szlaki rowerowe.

Pierwszy z nich przebiega po terenach Gminy Małkinia Górna. Rozpoczyna się on przy drodze wojewódzkiej nr 694 w miejscowości Małkinia Górna, zjazd z ulicy Brokowskiej i przebiega przez malownicze tereny miejscowości Klukowo, Glina, następnie przez Sumiężne, lasy nadleśnictwa Orło i drogi w Małkini Dolnej i Malinówce kończy się przy drodze wojewódzkiej nr 627 w okolicach olszynek przed Szkołą Podstawową nr 1 w Małkini Górnej. Szlak ten ma w zależności od wyboru wersji łatwiejszej około 16 kilometrów (na mapce kolor niebieski) lub wersji trudniejszej około 18 kilometrów (na mapce kolor czerwony).

Projekt drugiego szlaku

 

Następny szlak rowerowy, który przedstawiamy Państwu jako kolejną propozycję przebiegał będzie przez tereny Gminy Małkinia Górna, Sadowne i Brok i połączy się z już istniejącym szlakiem rowerowym, który rozpoczyna się w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy 63-roku i przebiega przez lasy Starej Grabownicy i kończy się przy drodze wojewódzkiej 694 (ulica Małkińska w Broku). Początek szlaku znajduje się w Małkini Górnej na ścieżce rowerowej za przejazdem kolejowym. Następnie szlak przebiegał będzie w kierunku zachodnim przez most na rzece Bug do rozwidlenia dróg na Borowe. Na początku wsi Borowe kierujemy się w stronę wału przeciwpowodziowego i drogą przy wale zjedziemy pod most kolejowy, następnie utwardzoną drogą pomiędzy licznymi oczkami wodnymi w okolicach wsi Kiełczew. Tu planujemy postawić punkt wypoczynkowy. Jadąc dalej drogą wzdłuż wału dojedziemy do drogi krajowej numer 50 tuż przed mostem na rzece Bug w Broku. Z tego miejsca, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, przedostaniemy się do drogi wojewódzkiej nr 694 i wzdłuż tej drogi około 2 kilometrów do połączenia z już istniejącym szlakiem z Ostrowi Maz. do Broku. W tym miejscu zakończy się nasz szlak. Jego długość to ok. 19 km, a w połączeniu z istniejącym około +13 kilometrowym odcinkiem z  Ostrowi do Broku da to ponad 30 kilometrów wspaniałej rekreacji dla miłośników dwóch kółek. Ten nowy szlak, będziemy realizowali wspólnie z powiatem ostrowskim i głęboko wierzymy, że jego realizacja nastąpi już niebawem.

 

Projekt szlaku Małkinia Górna - Brok - Ostrów Mazowiecka

Multimedia