Szanowni Państwo.

Z ogromną przyjemnością pragnę zaprosić Państwa na kolejny cykl wydarzeń (po "Muzycznym Collage", które cieszą się dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane) do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Cykl ten roboczo nazwaliśmy "Ludzie z pasją". Podczas comiesięcznych spotkań będziemy mieli okazję spotkać ludzi, którzy na co dzień mogą poznać piękno i kulturę innych krajów i chcą się swoimi wrażeniami podzielić z innymi.

Pierwszym bohaterem cyklu "Ludzie z pasją" będzie Pan Marek Łasisz - kulturoznawca (kulturoznawstwo cywilizacji starożytnych świata), archeolog, podróżnik i wykładowca.

Jako wykładowca stara się popularyzować rzetelną wiedzę związaną z dawną i współczesną Ameryką. Prezentacje naukowe i podróżnicze opiera na własnych zdjęciach i filmach wykonanych podczas wypraw do Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Pierwsze spotkanie, które zaplanowaliśmy na 22 października o godz. 18:00 zawiedzie Państwa do Ekwadoru w Andy i do Amazonii.

artykuł z tygodnika ostrolęckiego