Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

Opiekunem Klubu jest p. Andrzej Żach. Zajęcia w Klub odbywają się w poniedziałek i piątek o godz. 17:30 na Orliku przy SP Nr2, natomiast w okresie zimowym na hali sportowej w SP Nr2 w Małkini Górnej. Klub jest organizatorem Grand Prix Małkini Górnej w biegach przełajowych.

Tradycyjnie w lipcu grupy sportowe Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM w Małkini Górnej zrzeszone w GOKiS oraz grupa młodych piłkarzy MKS Małkinia czynnie wypoczywały na Mazurach k. Giżycka.

Opiekunami byli Teresa i Andrzej Żach a wyjazd wsparły niektóre sołectwa z naszej gminy. Serdecznie im dziękujemy.

Wyjazd do końca był niepewny. Wiadomo szalejąca pandemia, obostrzenia. Przy spełnieniu wymagań sanitarnych tj. maseczki, dezynfekcja, pomiar temperatury, odstępy itd... grupa pokonała wszystkie przeszkody. Opiekunowie podarowali dzieciom wakacyjną radość.

Młodzież miała do dyspozycji cały kompleks sportowy tj. ORLIK, boisko trawiaste do piłki nożnej, kryty basen, korty tenisowe, hala sportowa, boisko do piłki siatkowej plażowej, boisko do koszykówki, skocznie w dal itd. Ze względów obostrzeniowych zabrakło wspaniałych corocznych wycieczek do Giżycka czy zajęć w zacieśnionej sali z kręgielnią.

Wspaniałe ścieżki dydaktyczne, papugarnia, ogniska, a wszystko to wtopione w mazurskie jeziora i lasy. Zajęcia sportowe urozmaicone. Dzień bez sportu to dzień stracony. Oczywiście królowała piłka nożna. Nie zabrakło akcentów lekkoatletycznych tj. skok w dal. biegi, pchnięcie kulą itp. Ze wszystkiego dzieci korzystały do woli. Poza zajęciami sportowymi mnóstwo aspektów kulturalnych. Giżycko i okolice to bardzo ciekawa infrastruktura wodna, a wesołe miasteczko to wysoki standard rozrywki.

Zabytki Giżycka zapierały dech w piersiach.

Niepowtarzalna atmosfera wśród wszystkich uczestników obozu sprawiała, że czas mijał nieubłaganie szybko. Pogoda dopisywała. Kąpiele w ciepłym jeziorze Niegocin oraz na krytym basenie dawały dużo komfortu. Spalone kalorie dzieci uzupełniały we wspaniałej, domowej kuchni, a Panie kucharki przygotowywały dania wybrane przez dzieci.

Uczestnicy obozu odnieśli wrażenie jakby w ośrodku wypoczynkowym, w którym przebywali to oni byli najważniejszymi gośćmi. Ośrodek był ciągle dezynfekowany i ozonowany.

Wypoczęci i naładowani pozytywną energią zawodnicy wrócili do domu. To był miło spędzony czas. Większość zadeklarowała swój wyjazd również w następne wakacje. Odbędzie się on w lipcu 2021r.

Dla wielu był to pierwszy taki wyjazd. W sercach młodych ludzi pozostała tęsknota i miłe wspomnienia z obozu. Jak zawsze podczas odjazdu na zakończenie powiało nutką smutku ponieważ w ciągu pobytu uczestnicy wraz z opiekunami stworzyli miłą, rodzinna atmosferę.

 


 

Multimedia